HC2-H-AC120V-F
HC2-H-AC120V-F Panasonic Electric Works
HC_Series_2018.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 120V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: -50°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 10.9 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 7 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 36 VAC
Must Operate Voltage: 96 VAC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC2-H-AC120V-F Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 120V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: -50°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 10.9 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 7 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 36 VAC, Must Operate Voltage: 96 VAC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms.
Weitere Produktangebote HC2-H-AC120V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HC2-H-AC120V-F HC2-H-AC120V-F Hersteller : Panasonic Industrial Devices HC_Series_2018.pdf General Purpose Relays DPDT 5A 120VAC PLUG IN