HC2-H-AC200V-F Panasonic Industrial Devices
mech_eng_hc-1075885.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 2 Form C 200V Plug-In
auf Bestellung 15 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC2-H-AC200V-F Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 200V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 200VAC, Operating Temperature: -50°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 6 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 7 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 60 VAC, Must Operate Voltage: 160 VAC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms.
Weitere Produktangebote HC2-H-AC200V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HC2-H-AC200V-F HC2-H-AC200V-F Hersteller : Panasonic Electric Works HC_Series_2018.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 200V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 200VAC
Operating Temperature: -50°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 6 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 7 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 60 VAC
Must Operate Voltage: 160 VAC