HC2-H-AC200V
HC2-H-AC200V Panasonic Electric Works
HC_Series_2018.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 200V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 200VAC
Operating Temperature: -50°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 6 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Gold
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 7 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 60 VAC
Must Operate Voltage: 160 VAC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Load - Max Switching: 1750VA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC2-H-AC200V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 200V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 200VAC, Operating Temperature: -50°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 6 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Gold, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 7 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 60 VAC, Must Operate Voltage: 160 VAC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Load - Max Switching: 1750VA.