HC2-HL-AC12V-F Panasonic Industrial Devices
mech_eng_hc-1075885.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays HC2 Relay (Plug-in w/ LED) [RoHS Complia
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC2-HL-AC12V-F Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 12V, Packaging: Tray, Features: Lighted Indicator, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 12VAC, Operating Temperature: -50°C ~ 60°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 100 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 7 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 3.6 VAC, Must Operate Voltage: 9.6 VAC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms.
Weitere Produktangebote HC2-HL-AC12V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HC2-HL-AC12V-F HC2-HL-AC12V-F Hersteller : Panasonic Electric Works HC_Series_2018.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 12V
Packaging: Tray
Features: Lighted Indicator
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 12VAC
Operating Temperature: -50°C ~ 60°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 100 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 7 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 3.6 VAC
Must Operate Voltage: 9.6 VAC