HC2-HL-AC48V-F
HC2-HL-AC48V-F Panasonic Electric Works
HC_Series_2018.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 48V
Packaging: Tray
Features: Lighted Indicator
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 48VAC
Operating Temperature: -50°C ~ 60°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 25 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 7 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 14.4 VAC
Must Operate Voltage: 38.4 VAC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC2-HL-AC48V-F Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 48V, Packaging: Tray, Features: Lighted Indicator, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 48VAC, Operating Temperature: -50°C ~ 60°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 25 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 7 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 14.4 VAC, Must Operate Voltage: 38.4 VAC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms.