Produkte > PANASONIC ELECTRIC WORKS > HC2-HP-AC240-VDE
HC2-HP-AC240-VDE
HC2-HP-AC240-VDE Panasonic Electric Works
HC_Series_2018.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 240V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 240VAC
Operating Temperature: -50°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 5 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 7 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 72 VAC
Must Operate Voltage: 192 VAC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC2-HP-AC240-VDE Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 240V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 240VAC, Operating Temperature: -50°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 5 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 7 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 72 VAC, Must Operate Voltage: 192 VAC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms.