HC2-HP-AC24V
HC2-HP-AC24V Panasonic Electric Works
HC_Series_2018.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 24V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VAC
Operating Temperature: -50°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 50 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Gold
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 7 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 7.2 VAC
Must Operate Voltage: 19.2 VAC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Load - Max Switching: 1750VA
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC2-HP-AC24V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 24V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 24VAC, Operating Temperature: -50°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 50 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Gold, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 7 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 7.2 VAC, Must Operate Voltage: 19.2 VAC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Load - Max Switching: 1750VA.
Weitere Produktangebote HC2-HP-AC24V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HC2-HP-AC24V HC2-HP-AC24V Hersteller : Panasonic Industrial Devices panasonic electric works_hc-catalog-1196819.pdf General Purpose Relays 2 Form C 24VAC PCB Type