HC2-HP-AC48V-F
HC2-HP-AC48V-F Panasonic Electric Works
HC_Series_2018.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 48V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VAC
Operating Temperature: -50°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 25 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Gold
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 7 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 14.4 VAC
Must Operate Voltage: 38.4 VAC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Load - Max Switching: 1750VA
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC2-HP-AC48V-F Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 48V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VAC, Operating Temperature: -50°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 25 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Gold, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 7 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 14.4 VAC, Must Operate Voltage: 38.4 VAC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Load - Max Switching: 1750VA.