HC2-HP-DC48V-F Panasonic Industrial Devices
HC_Series_2018.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays LTB 2018/9/30 H
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC2-HP-DC48V-F Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 48V, Packaging: Tray, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 18.5 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Gold, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 7 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 38.4 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Load - Max Switching: 1750VA.
Weitere Produktangebote HC2-HP-DC48V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HC2-HP-DC48V-F HC2-HP-DC48V-F Hersteller : Panasonic Electric Works HC_Series_2018.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 48V
Packaging: Tray
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 18.5 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Gold
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 7 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 38.4 VDC