HC2-HPL-AC12V-F
HC2-HPL-AC12V-F Panasonic Electric Works
HC_Series_2018.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 12V
Packaging: Tray
Features: Lighted Indicator
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VAC
Operating Temperature: -50°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 100 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Gold
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 7 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 3.6 VAC
Must Operate Voltage: 9.6 VAC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Load - Max Switching: 1750VA
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC2-HPL-AC12V-F Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 7A 12V, Packaging: Tray, Features: Lighted Indicator, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VAC, Operating Temperature: -50°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 100 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Gold, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 7 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 3.6 VAC, Must Operate Voltage: 9.6 VAC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Load - Max Switching: 1750VA.