HC2E-H-AC12V
HC2E-H-AC12V Panasonic Electric Works
HC_Series_2018.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 12VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 100 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 3 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 3.6 VAC
Must Operate Voltage: 9.6 VAC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 10 ms
Part Status: Obsolete
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC2E-H-AC12V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 12VAC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 100 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 3 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 3.6 VAC, Must Operate Voltage: 9.6 VAC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete.