HC2E-H-DC12V
HC2E-H-DC12V Panasonic Electric Works
HC_Series_2018.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: Plug In
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 75 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Gold
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 3 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9.6 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 750VA
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC2E-H-DC12V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: Plug In, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 75 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Gold, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 3 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Load - Max Switching: 750VA.
Weitere Produktangebote HC2E-H-DC12V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HC2E-H-DC12V HC2E-H-DC12V Hersteller : Panasonic Industrial Devices panasonic electric works_hc-catalog-1196819.pdf General Purpose Relays 2 Form C 12VDC Amber Relay Plug-In