HC2E-H-DC48V
HC2E-H-DC48V Panasonic Electric Works
HC_Series_2018.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 48V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: Plug In
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 18.5 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Gold
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 3 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 38.4 VDC
Operate Time: 10 ms
Release Time: 5 ms
Load - Max Switching: 750VA
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC2E-H-DC48V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 48V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: Plug In, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 18.5 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Gold, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 3 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 38.4 VDC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 5 ms, Load - Max Switching: 750VA.
Weitere Produktangebote HC2E-H-DC48V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HC2E-H-DC48V Hersteller : Panasonic Industrial Devices panasonic electric works_hc-catalog-1196819.pdf General Purpose Relays 2 Form C 48VDC Amber Relay Plug-In