HC2E-HP-AC115V-F
HC2E-HP-AC115V-F Panasonic Industrial Devices
mech_eng_hc-1075885.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays HC Relay AC115V PCB
auf Bestellung 15 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC2E-HP-AC115V-F Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 115V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 115VAC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 10.4 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 3 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 34.5 VAC, Must Operate Voltage: 92 VAC, Operate Time: 10 ms, Release Time: 10 ms, Part Status: Obsolete.
Weitere Produktangebote HC2E-HP-AC115V-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HC2E-HP-AC115V-F HC2E-HP-AC115V-F Hersteller : Panasonic Electric Works HC_Series_2018.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 115V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 115VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 10.4 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 3 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 34.5 VAC
Must Operate Voltage: 92 VAC