HC2K-AC115V-F
HC2K-AC115V-F Panasonic Electric Works
DS_255_HC_Series.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 115V
Packaging: Tray
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 115VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 50°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11.4 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 3 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Operate Voltage: 92 VAC
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC2K-AC115V-F Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 115V, Packaging: Tray, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 115VAC, Operating Temperature: -40°C ~ 50°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 11.4 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 3 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Operate Voltage: 92 VAC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 30 ms, Part Status: Obsolete.