HC2K-DC100V-F
HC2K-DC100V-F Panasonic Electric Works
DS_255_HC_Series.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 100V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 100VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 70°C
Termination Style: Plug In
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 15.6 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Gold
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 3 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Operate Voltage: 80 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 50 ms
Part Status: Obsolete
Load - Max Switching: 750VA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC2K-DC100V-F Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 100V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 100VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 70°C, Termination Style: Plug In, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 15.6 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Gold, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 3 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Operate Voltage: 80 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 50 ms, Part Status: Obsolete, Load - Max Switching: 750VA.