HC2K-DC48V
HC2K-DC48V Panasonic Electric Works
DS_255_HC_Series.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 48V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 50°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 25.3 mA
Coil Type: Latching, Dual Coil
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 3 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Operate Voltage: 38.4 VDC
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC2K-DC48V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 3A 48V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 50°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 25.3 mA, Coil Type: Latching, Dual Coil, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 3 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Operate Voltage: 38.4 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 50 ms, Part Status: Obsolete.