HC4D-L-DC12V-D Panasonic Electric Works
HC_Series_2018.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 12V
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 60°C
Termination Style: Plug In, 14 Pin
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 75 mA
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 3 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9.6 VDC
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC4D-L-DC12V-D Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 12V, Features: Diode, Lighted Indicator, Packaging: Box, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 60°C, Termination Style: Plug In, 14 Pin, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 75 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 3 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Load - Max Switching: 750VA.