Produkte > PANASONIC ELECTRIC WORKS > HC4ED-HTM-AC120V
HC4ED-HTM-AC120V Panasonic Electric Works
HC_Series_2018.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURP 4PDT 120V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 120VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 10.9 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 36 VAC
Must Operate Voltage: 96 VAC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Part Status: Obsolete
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC4ED-HTM-AC120V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURP 4PDT 120V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 120VAC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 10.9 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 36 VAC, Must Operate Voltage: 96 VAC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Part Status: Obsolete.