Produkte > PANASONIC ELECTRIC WORKS > HC4ED-HTM-DC100V
HC4ED-HTM-DC100V Panasonic Electric Works
HC_Series_2018.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 1A 100V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 100VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 11 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au)
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 10 VDC
Must Operate Voltage: 80 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Part Status: Obsolete
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Load - Max Switching: 250VA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC4ED-HTM-DC100V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 1A 100V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 100VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 11 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 10 VDC, Must Operate Voltage: 80 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Part Status: Obsolete, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Load - Max Switching: 250VA.