HC4ED-PL-AC100V Panasonic Electric Works
HC_Series_2018.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 1A 100V
Features: Lighted Indicator
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 100VAC
Operating Temperature: -40°C ~ 60°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, UR, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 12 mA
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 30 VAC
Must Operate Voltage: 80 VAC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Load - Max Switching: 250VA
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC4ED-PL-AC100V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 1A 100V, Features: Lighted Indicator, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 100VAC, Operating Temperature: -40°C ~ 60°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, UR, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 12 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Nickel (AgNi), Gold (Au), Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 30 VAC, Must Operate Voltage: 80 VAC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Load - Max Switching: 250VA.