HC8LP-4R5-R Eaton - Electronics Division
eaton-hc8lp-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.5UH 6.5A 27.6MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.429" L x 0.409" W (10.90mm x 10.40mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 27.6mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 10A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.138" (3.50mm)
Inductance: 4.5 µH
Current Rating (Amps): 6.5 A
Produktbewertung abgeben
Technische Details HC8LP-4R5-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.5UH 6.5A 27.6MOHM SM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.429" L x 0.409" W (10.90mm x 10.40mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 27.6mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 10A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.138" (3.50mm), Inductance: 4.5 µH, Current Rating (Amps): 6.5 A.
Weitere Produktangebote HC8LP-4R5-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HC8LP-4R5-R HC8LP-4R5-R Hersteller : Coiltronics / Eaton Bus_Elx_DS_PM-4126_HC8LP-476451.pdf Fixed Inductors 4.5uH 10A 27.6mOhms