HCF1007-5R6-R
HCF1007-5R6-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcf1007-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 5.6UH 9.4A 8.65MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.398" L x 0.307" W (10.10mm x 7.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 8.65mOhm
Current - Saturation (Isat): 9.4A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.262" (6.65mm)
Inductance: 5.6 µH
Current Rating (Amps): 9.4 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCF1007-5R6-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 5.6UH 9.4A 8.65MOHM SM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.398" L x 0.307" W (10.10mm x 7.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 8.65mOhm, Current - Saturation (Isat): 9.4A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.262" (6.65mm), Inductance: 5.6 µH, Current Rating (Amps): 9.4 A.
Weitere Produktangebote HCF1007-5R6-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCF1007-5R6-R HCF1007-5R6-R Hersteller : Coiltronics / Eaton bf87ccb6-ff8f-463c-8dbd-2da3c80e871b-47275.pdf Fixed Inductors 5.6uH 9.4A 9.169 mOhms