Produkte > COILTRONICS / EATON > HCM1305-330-R
HCM1305-330-R
HCM1305-330-R Coiltronics / Eaton
eaton-hcm1305-high-current-power-inductors-data-sh-1608756.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Fixed Inductors 33.0uH 8.0A
auf Bestellung 350 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1305-330-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 33UH 5.2A 85.5MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 85.5mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 8A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Inductance: 33 µH, Current Rating (Amps): 5.2 A.
Weitere Produktangebote HCM1305-330-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1305-330-R HCM1305-330-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1305-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 33UH 5.2A 85.5MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.524" L x 0.480" W (13.30mm x 12.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 85.5mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 8A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Inductance: 33 µH
Current Rating (Amps): 5.2 A