HCM1707-150-R
HCM1707-150-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1707-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 15UH 12A 15.5 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.677" L x 0.663" W (17.20mm x 16.85mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 15.5mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 13A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 12 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1707-150-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 15UH 12A 15.5 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.677" L x 0.663" W (17.20mm x 16.85mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 15.5mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 13A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.276" (7.00mm), Part Status: Active, Inductance: 15 µH, Current Rating (Amps): 12 A.
Weitere Produktangebote HCM1707-150-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1707-150-R HCM1707-150-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-hcm1707-high-current-power-inductors-data-sh-1608743.pdf Power Inductors - SMD 15uH 13A IND High Current