HCM1A0703V3-2R2-R
HCM1A0703V3-2R2-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1a0703v3-automotive-power-inductor-data-sheet-elx1484-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND MP 2.2UH 10A 2 PAD SMT
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Molded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 15.5mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 29MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 8.5A
Material - Core: Alloy Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 7 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A0703V3-2R2-R Eaton - Electronics Division
Description: IND MP 2.2UH 10A 2 PAD SMT, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.276" L x 0.260" W (7.00mm x 6.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Molded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 15.5mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 29MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 8.5A, Material - Core: Alloy Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Inductance: 2.2 µH, Current Rating (Amps): 7 A.
Weitere Produktangebote HCM1A0703V3-2R2-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A0703V3-2R2-R HCM1A0703V3-2R2-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-hcm1a0703v3-automotive-power-inductor-data-sheet-elx1484-en.pdf Power Inductors - SMD 2.2 UH 20%