HCM1A1104V2-R90-R
HCM1A1104V2-R90-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1a1104v2-automotive-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 900NH 20A 2.5 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.425" L x 0.394" W (10.80mm x 10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 2.5mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 49MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 22A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Inductance: 900 nH
Current Rating (Amps): 20 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A1104V2-R90-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 900NH 20A 2.5 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.425" L x 0.394" W (10.80mm x 10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 2.5mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 49MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 22A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Inductance: 900 nH, Current Rating (Amps): 20 A.
Weitere Produktangebote HCM1A1104V2-R90-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A1104V2-R90-R HCM1A1104V2-R90-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-hcm1a1104v2-automotive-power-inductors-data--1627660.pdf Fixed Inductors IND MP 0.90uH 22A molded 2 PADS SMT