Produkte > COILTRONICS / EATON > HCM1A1105V2-2R2-R
HCM1A1105V2-2R2-R
HCM1A1105V2-2R2-R Coiltronics / Eaton
eaton_hcm1a1105v2_automotive_power_inductor-1627692.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD Flybk Xfmr EFD20 Dual 24.3W 12V 0.02A 2A
auf Bestellung 474 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A1105V2-2R2-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 2.2UH 14.5A 4.49 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.425" L x 0.394" W (10.80mm x 10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 4.49mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 24MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 19A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Part Status: Active, Inductance: 2.2 µH, Current Rating (Amps): 14.5 A.
Weitere Produktangebote HCM1A1105V2-2R2-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A1105V2-2R2-R HCM1A1105V2-2R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a1105v2-automotive-power-inductor.pdf Description: FIXED IND 2.2UH 14.5A 4.49 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.425" L x 0.394" W (10.80mm x 10.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 4.49mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 24MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 19A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 14.5 A