HCM1A1305V2-R22-R
HCM1A1305V2-R22-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1a1305v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 220NH 48A 0.61MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 0.61mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 107MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 60A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm)
Inductance: 220 nH
Current Rating (Amps): 48 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A1305V2-R22-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 220NH 48A 0.61MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.530" L x 0.496" W (13.45mm x 12.60mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 0.61mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 107MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 60A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.197" (5.00mm), Inductance: 220 nH, Current Rating (Amps): 48 A.
Weitere Produktangebote HCM1A1305V2-R22-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A1305V2-R22-R HCM1A1305V2-R22-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-hcm1a1305v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD IND MP 0.22uH 60A 2 PADS SMT