Produkte > EATON ELECTRONICS > HCM1A2213V2-2R2-R
HCM1A2213V2-2R2-R
HCM1A2213V2-2R2-R Eaton Electronics
eaton-hcm1a2213v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD IND MP 2.2uH 48A 2 PADS SMT
auf Bestellung 85 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A2213V2-2R2-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 2.2UH 42.5A 1.25 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.885" L x 0.866" W (22.48mm x 22.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 1.25mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 17MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 48A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Inductance: 2.2 µH, Current Rating (Amps): 42.5 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Inductor: wire; SMD; 2.2uH; Ioper: 42.5A; ±20%; 22.5x22mm; Isat: 48A
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 2.2µH
Operating current: 42.5A
Tolerance: ±20%
Resonant frequency: 17MHz
Body dimensions: 22.5x22mm
Test frequency: 0.1MHz
Saturation current: 48A
Conform to the norm: AEC-Q200
Core material: iron powder
Height: 13mm
Operating temperature: -55...155°C
auf Bestellung 90 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
HCM1A2213V2-2R2-R HCM1A2213V2-2R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a2213v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 2.2UH 42.5A 1.25 MOHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.885" L x 0.866" W (22.48mm x 22.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 1.25mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 17MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 48A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 42.5 A