Produkte > EATON ELECTRIC > HCM1A2213V2-820-R
HCM1A2213V2-820-R EATON ELECTRIC
eaton-hcm1a2213v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: EATON ELECTRIC
Category: Inductors
Description: Inductor: wire; SMD; 82uH; Ioper: 7A; ±20%; 22.5x22mm; Isat: 9.5A
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 82µH
Operating current: 7A
Tolerance: ±20%
Resonant frequency: 2MHz
Body dimensions: 22.5x22mm
Test frequency: 0.1MHz
Saturation current: 9.5A
Conform to the norm: AEC-Q200
Core material: iron powder
Height: 13mm
Operating temperature: -55...155°C
Max resistance: 34.3mΩ
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A2213V2-820-R EATON ELECTRIC
Description: FIXED IND 82UH 7A 34.3 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.885" L x 0.866" W (22.48mm x 22.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 34.3mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 2MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 9.5A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm), Inductance: 82 µH, Current Rating (Amps): 7 A.
Weitere Produktangebote HCM1A2213V2-820-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A2213V2-820-R HCM1A2213V2-820-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcm1a2213v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 82UH 7A 34.3 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.885" L x 0.866" W (22.48mm x 22.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 34.3mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 2MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 9.5A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.512" (13.00mm)
Inductance: 82 µH
Current Rating (Amps): 7 A
Produkt ist nicht verfügbar
HCM1A2213V2-820-R HCM1A2213V2-820-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_hcm1a2213v2_automotive_power_inductor_data_s-1627681.pdf Power Inductors - SMD IND MP 82uH 9.5A 2 PADS SMT