HCM1A4020V2-R22-R
HCM1A4020V2-R22-R Eaton - Electronics Division
eaton-hcm1a4020v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 220NH 11A 6.6 MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard, 2 Lead
Size / Dimension: 0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
DC Resistance (DCR): 6.6mOhm Max
Frequency - Self Resonant: 200MHz
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 17A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Inductance: 220 nH
Current Rating (Amps): 11 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCM1A4020V2-R22-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 220NH 11A 6.6 MOHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, 2 Lead, Size / Dimension: 0.173" L x 0.165" W (4.40mm x 4.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, DC Resistance (DCR): 6.6mOhm Max, Frequency - Self Resonant: 200MHz, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 17A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Inductance: 220 nH, Current Rating (Amps): 11 A.
Weitere Produktangebote HCM1A4020V2-R22-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCM1A4020V2-R22-R HCM1A4020V2-R22-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-hcm1a4020v2-automotive-power-inductor-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD IND MP 0.22uH 17A 2 PADS SMT