Produkte > COILTRONICS / EATON > HCMA1104-R45-R
HCMA1104-R45-R
HCMA1104-R45-R Coiltronics / Eaton
eaton-hcma1104-automotive-high-current-power-induc-1608723.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD 0.45UH 36A IND HC MOLDED
auf Bestellung 558 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCMA1104-R45-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 450NH 29A 1.23MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.437" L x 0.394" W (11.10mm x 10.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.23mOhm Max, Ratings: AEC-Q200, Current - Saturation (Isat): 36A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm), Inductance: 450 nH, Current Rating (Amps): 29 A.
Weitere Produktangebote HCMA1104-R45-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCMA1104-R45-R HCMA1104-R45-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcma1104-automotive-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 450NH 29A 1.23MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.437" L x 0.394" W (11.10mm x 10.00mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.23mOhm Max
Ratings: AEC-Q200
Current - Saturation (Isat): 36A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.157" (4.00mm)
Inductance: 450 nH
Current Rating (Amps): 29 A