Produkte > COILTRONICS / EATON > HCPT1309-3R3-R
HCPT1309-3R3-R Coiltronics / Eaton
eaton-hcpt1309-high-current-power-inductors-data-s-1608759.pdf
Hersteller: Coiltronics / Eaton
Power Inductors - SMD 3.3uH 21A 4.8mOhms
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCPT1309-3R3-R Coiltronics / Eaton
Description: FIXED IND 3.31UH 11.4A 4.8 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tray, Package / Case: Radial, Horizontal, Size / Dimension: 0.531" L x 0.465" W (13.50mm x 11.80mm), Mounting Type: Through Hole, Shielding: Unshielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, DC Resistance (DCR): 4.8mOhm, Current - Saturation (Isat): 21A, Material - Core: Iron Powder, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm), Inductance: 3.31 µH, Current Rating (Amps): 11.4 A.
Weitere Produktangebote HCPT1309-3R3-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCPT1309-3R3-R HCPT1309-3R3-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-hcpt1309-high-current-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 3.31UH 11.4A 4.8 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tray
Package / Case: Radial, Horizontal
Size / Dimension: 0.531" L x 0.465" W (13.50mm x 11.80mm)
Mounting Type: Through Hole
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
DC Resistance (DCR): 4.8mOhm
Current - Saturation (Isat): 21A
Material - Core: Iron Powder
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.354" (9.00mm)
Inductance: 3.31 µH
Current Rating (Amps): 11.4 A