HCV1605R1-R500-R Eaton - Electronics Division
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: IND ER 15.5X5 0.500UH 50A SMT
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.610" L x 0.551" W (15.50mm x 14.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1.98mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 45A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.196" (4.98mm)
Inductance: 500 nH
Current Rating (Amps): 20 A
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HCV1605R1-R500-R Eaton - Electronics Division
Description: IND ER 15.5X5 0.500UH 50A SMT, Tolerance: ±10%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.610" L x 0.551" W (15.50mm x 14.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1.98mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 45A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.196" (4.98mm), Inductance: 500 nH, Current Rating (Amps): 20 A.
Weitere Produktangebote HCV1605R1-R500-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HCV1605R1-R500-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton-hcv1605-inductor-data-sheet-1664787.pdf Power Inductors - SMD INDUCTOR, UNIPAC 5, 470uH