HE1AN-AC12V
HE1AN-AC12V Panasonic Industrial Devices
HE%20Relays%20TV-10%2C15.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays 1 Form A 12VAC HE Relay Plug-in
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HE1AN-AC12V Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 12VAC, Operating Temperature: -50°C ~ 55°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Approval Agency: CSA, TUV, VDE, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 138 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.8 VAC, Must Operate Voltage: 8.4 VAC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 30 ms, Load - Max Switching: 8310VA, 900W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HE1AN-AC12V HE1AN-AC12V Hersteller : Panasonic Electric Works HE%20Relays%20TV-10%2C15.pdf Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 12VAC
Operating Temperature: -50°C ~ 55°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: CSA, TUV, VDE, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 138 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.8 VAC
Must Operate Voltage: 8.4 VAC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 30 ms
Load - Max Switching: 8310VA, 900W