Produkte > PANASONIC ELECTRIC WORKS > HE1AN-P-DC24V-H18
HE1AN-P-DC24V-H18
HE1AN-P-DC24V-H18 Panasonic Electric Works
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: HE PV RELAY, 35A TYPE, 24VDC COI
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 55°C
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 80 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 35 A
Switching Voltage: 490VAC, 48VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 16.8 VDC