HE1AN-P-DC48V
HE1AN-P-DC48V Panasonic Electric Works
mech_eng_hepv.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 48V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 48VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 55°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CSA, TUV, VDE, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 40 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 4.8 VDC
Must Operate Voltage: 33.6 VDC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 10 ms
Load - Max Switching: 8310VA, 900W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HE1AN-P-DC48V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 48V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 48VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 55°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CSA, TUV, VDE, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 40 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 4.8 VDC, Must Operate Voltage: 33.6 VDC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 10 ms, Load - Max Switching: 8310VA, 900W.
Weitere Produktangebote HE1AN-P-DC48V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HE1AN-P-DC48V HE1AN-P-DC48V Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_hepv.pdf General Purpose Relays 1 Form A 48VDC HE Relay PCB