HE1AN-Q-DC100V Panasonic Electric Works
272
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 100V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 100VDC
Operating Temperature: -50°C ~ 55°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: cURus, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 19 mA
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 10 VDC
Must Operate Voltage: 70 VDC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 10 ms
Load - Max Switching: 8310VA, 900W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HE1AN-Q-DC100V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 100V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 100VDC, Operating Temperature: -50°C ~ 55°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Approval Agency: cURus, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 19 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 10 VDC, Must Operate Voltage: 70 VDC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 10 ms, Load - Max Switching: 8310VA, 900W.