HE1AN-SW-AC12V
HE1AN-SW-AC12V Panasonic Electric Works
HE%20Relays%20TV-10%2C15.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 12VAC
Operating Temperature: -50°C ~ 55°C
Termination Style: Screw Terminal
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 138 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 30 A
Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 1.8 VAC
Must Operate Voltage: 8.4 VAC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 30 ms
Part Status: Active
Approval Agency: CSA, TUV, VDE, UR
Load - Max Switching: 8310VA, 900W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HE1AN-SW-AC12V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 12VAC, Operating Temperature: -50°C ~ 55°C, Termination Style: Screw Terminal, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 138 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 30 A, Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 1.8 VAC, Must Operate Voltage: 8.4 VAC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 30 ms, Part Status: Active, Approval Agency: CSA, TUV, VDE, UR, Load - Max Switching: 8310VA, 900W.
Weitere Produktangebote HE1AN-SW-AC12V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HE1AN-SW-AC12V HE1AN-SW-AC12V Hersteller : Panasonic Industrial Devices panasonic_01292020_HE-SW.pdf General Purpose Relays 1 Form A 12VAC Scw Term Typ W AC Co