HE2AN-Q-AC200V
HE2AN-Q-AC200V Panasonic Electric Works
HE%20Relays%20TV-10%2C15.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 200V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 200VAC
Operating Temperature: -50°C ~ 55°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Approval Agency: CSA, TUV, VDE, UR
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 10.8 mA
Contact Form: DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current): 25 A
Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 30 VAC
Must Operate Voltage: 140 VAC
Operate Time: 30 ms
Release Time: 30 ms
Load - Max Switching: 6925VA, 750W
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HE2AN-Q-AC200V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 200V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 200VAC, Operating Temperature: -50°C ~ 55°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Approval Agency: CSA, TUV, VDE, UR, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 10.8 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: DPST-NO (2 Form A), Contact Rating (Current): 25 A, Switching Voltage: 277VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 30 VAC, Must Operate Voltage: 140 VAC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 30 ms, Load - Max Switching: 6925VA, 750W.