HES252G350W4C
HES252G350W4C Cornell Dubilier Knowles
HES.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2500UF 50% 350V SCREW
Tolerance: 0%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 45mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm)
Capacitance: 2500 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 7.4 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 9.102 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details HES252G350W4C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 2500UF 50% 350V SCREW, Tolerance: 0%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 45mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 4.125" (104.78mm), Capacitance: 2500 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 7.4 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 9.102 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote HES252G350W4C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HES252G350W4C HES252G350W4C Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) HES.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 2500uF 350V CASE 2.5in x 4.125in