HES302G400W5L
HES302G400W5L Cornell Dubilier Knowles
HES.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3000UF 400V SCREW CHAS
Tolerance: 0%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 33mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm)
Capacitance: 3000 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 9.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 12.177 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HES302G400W5L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3000UF 400V SCREW CHAS, Tolerance: 0%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.500" Dia (63.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 33mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 5.625" (142.88mm), Capacitance: 3000 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 9.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 12.177 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote HES302G400W5L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HES302G400W5L Hersteller : Cornell Dubilier - CDE HES-23775.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 3000uF 400V CASE 2.5in x 5.625in