HES312G350X3L
HES312G350X3L Cornell Dubilier Knowles
HES.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3100UF 50% 350V SCREW
Tolerance: 0%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.625" (92.08mm)
Capacitance: 3100 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 8.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 10.578 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details HES312G350X3L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 3100UF 50% 350V SCREW, Tolerance: 0%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 40mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.625" (92.08mm), Capacitance: 3100 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 8.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 10.578 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote HES312G350X3L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HES312G350X3L HES312G350X3L Hersteller : Cornell Dubilier - CDE HES.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 3100uF 350V CASE 3in x 3.625in