HES401G450V3L
HES401G450V3L Cornell Dubilier Knowles
HES.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 400UF 450V SCREW CHAS M
Tolerance: 0%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 203mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 3.625" (92.08mm)
Part Status: Active
Capacitance: 400 µF
Voltage - Rated: 450 V
Ripple Current @ Low Frequency: 2.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 3.567 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HES401G450V3L Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 400UF 450V SCREW CHAS M, Tolerance: 0%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 203mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 3.625" (92.08mm), Part Status: Active, Capacitance: 400 µF, Voltage - Rated: 450 V, Ripple Current @ Low Frequency: 2.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 3.567 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote HES401G450V3L
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HES401G450V3L HES401G450V3L Hersteller : Knowles / Cornell Dubilier (CDE) HES.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 400uF 450V CASE 2in x 3.625in
Produkt ist nicht verfügbar
HES401G450V3L HES401G450V3L Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor HES.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 400uF 450V CASE 2in x 3.625in