HES412G400X5C
HES412G400X5C Cornell Dubilier Knowles
HES.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4100UF 400V SCREW CHAS
Tolerance: 0%, +50%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 27mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm)
Capacitance: 4100 µF
Voltage - Rated: 400 V
Ripple Current @ Low Frequency: 11.9 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 14.637 A @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details HES412G400X5C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 4100UF 400V SCREW CHAS, Tolerance: 0%, +50%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 3.000" Dia (76.20mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 27mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm), Capacitance: 4100 µF, Voltage - Rated: 400 V, Ripple Current @ Low Frequency: 11.9 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 14.637 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote HES412G400X5C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HES412G400X5C HES412G400X5C Hersteller : Cornell Dubilier - CDE HES-3081759.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 4100uF 400V CASE 3in x 5.125in