HES901G350V5C
HES901G350V5C Cornell Dubilier Knowles
HES.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 900UF 350V SCREW CHAS M
Packaging: Bulk
Tolerance: 0%, +50%
Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals
Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Chassis Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 110mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm)
Part Status: Active
Capacitance: 900 µF
Voltage - Rated: 350 V
Ripple Current @ Low Frequency: 4.6 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 5.658 A @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HES901G350V5C Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 900UF 350V SCREW CHAS M, Packaging: Bulk, Tolerance: 0%, +50%, Package / Case: Radial, Can - Screw Terminals, Size / Dimension: 2.000" Dia (50.80mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Chassis Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 110mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 5.125" (130.18mm), Part Status: Active, Capacitance: 900 µF, Voltage - Rated: 350 V, Ripple Current @ Low Frequency: 4.6 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 5.658 A @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote HES901G350V5C
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
HES901G350V5C HES901G350V5C Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor HES.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 900uF 350V CASE 2in x 5.125in