HG2-AC115V Panasonic Electric Works
HG%20Relays.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 115V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 115VAC
Operating Temperature: -50°C ~ 40°C
Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 31.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 20 A
Switching Voltage: 250VAC - Nom
Must Release Voltage: 34.5 VAC
Must Operate Voltage: 92 VAC
Operate Time: 15 ms
Release Time: 15 ms
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HG2-AC115V Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPDT 20A 115V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 115VAC, Operating Temperature: -50°C ~ 40°C, Termination Style: Plug In, Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Relay Type: General Purpose, Coil Current: 31.3 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 20 A, Switching Voltage: 250VAC - Nom, Must Release Voltage: 34.5 VAC, Must Operate Voltage: 92 VAC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 15 ms.