Produkte > HARRIS CORPORATION > HGT1S12N60B3
HGT1S12N60B3
HGT1S12N60B3 Harris Corporation
HRISSC96-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Harris Corporation
Description: IGBT 600V 27A TO-262
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.1V @ 15V, 12A
Supplier Device Package: TO-262 (I2PAK)
Td (on/off) @ 25°C: 26ns/150ns
Switching Energy: 304µJ (on), 250µJ (off)
Test Condition: 480V, 12A, 25Ohm, 15V
Gate Charge: 68 nC
Part Status: Active
Current - Collector (Ic) (Max): 27 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 110 A
Power - Max: 104 W
auf Bestellung 917 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 150
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HGT1S12N60B3 Harris Corporation
Description: IGBT 600V 27A TO-262, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2.1V @ 15V, 12A, Supplier Device Package: TO-262 (I2PAK), Td (on/off) @ 25°C: 26ns/150ns, Switching Energy: 304µJ (on), 250µJ (off), Test Condition: 480V, 12A, 25Ohm, 15V, Gate Charge: 68 nC, Part Status: Active, Current - Collector (Ic) (Max): 27 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 110 A, Power - Max: 104 W.