Produkte > HARRIS CORPORATION > HGT1S12N60C3
HGT1S12N60C3
HGT1S12N60C3 Harris Corporation
HRISS480-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Harris Corporation
Description: IGBT 600V 24A TO-262
Packaging: Bulk
Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Input Type: Standard
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2V @ 15V, 12A
Supplier Device Package: TO-262 (I2PAK)
Gate Charge: 62 nC
Part Status: Active
Current - Collector (Ic) (Max): 24 A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V
Current - Collector Pulsed (Icm): 96 A
Power - Max: 104 W
auf Bestellung 899 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 171
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details HGT1S12N60C3 Harris Corporation
Description: IGBT 600V 24A TO-262, Packaging: Bulk, Package / Case: TO-262-3 Long Leads, I2PAK, TO-262AA, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ), Input Type: Standard, Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2V @ 15V, 12A, Supplier Device Package: TO-262 (I2PAK), Gate Charge: 62 nC, Part Status: Active, Current - Collector (Ic) (Max): 24 A, Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max): 600 V, Current - Collector Pulsed (Icm): 96 A, Power - Max: 104 W.